Zaznacz stronę

Nowoczesne materace są ergonomiczne i dostosowują się do pozycji ciała. Dzięki najnowszym technologiom powstają materace sprężynowe, w których każda ze sprężyn jest niezależna, więc poruszanie się jednej osoby podczas snu nie będzie zakłócało komfortu drugiej. Dlatego takie właśnie materace pocketowe świetnie nadają się do łóżka małżeńskiego. Na rynku znajdziesz też wiele materacy do zadań specjalnych: np. wygodne materace rehabilitacyjne lub materace ortopedyczne.

Wybór idealnego materace nie będzie trudny!

Jeśli zamierzasz wybrać materac, cena jest drugorzędną sprawą. Dlaczego? Ponieważ zakup dobrego artykułu będzie inwestycją na długi czas. Materac wysokiej jakości, z odpornym na grzyby i drobnoustroje wypełnieniem oraz wyposażony w pokrowiec, który łatwo wyprać, będzie spełniał swoje zadanie przez wiele lat. Firma Janpol oferuje materace, które są cenione przez klientów ze względu na ich wysoką jakość. Warto przekonać się, że dobre materace piankowe lub sprężynowe poprawią w odczuwalny sposób jakość nocnego odpoczynku.

Materace twarde – dla kogo odpowiednie?

Spanie na zbyt miękkim materacu może być udręką, a noc spędzona w niewygodnej, niestabilnej pozycji rzutuje na samopoczucie w ciągu całego dnia. Materac musi być na tyle twardy, by dawać ciału oparcie, ale jednocześnie też elastyczny, byśmy mogli swobodnie się poruszać. Niektóre materace ortopedyczne posiadają dodatkowo pewne wybrzuszenia, dzięki którym kręgosłup będzie w odpowiedni sposób podparty. Materac powinien być tym twardszy, im więcej waży użytkownik.