Zaznacz stronę

W dzisiejszy czasach coraz częściej stawiamy na karierę, która zapewni nam solidną i pewną przyszłość. Poświęcamy przy tym życie rodzinne oraz samorozwój, przez co często doświadczamy wypalenia zawodowego. Na szczęście istnieją sposoby na zachowanie równowagi, a to wszystko dzięki work-life balance. A czym ono się wyróżnia?

Czym jest work-life balance?

Coraz częściej można spotkać zarówno biznesmenów, jak i bizneswoman. Są to silne osoby, które często poświęcają wiele, by wspiąć się na szczyt. To właśnie do nich, jak i każdemu innemu pracownikowi zaleca się work-life balance. Po polsku oznacza równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Jednocześnie daje nam pełną kontrolę nad swoimi potrzebami i obowiązkami. Wśród licznych zalet można wyróżnić:

  • zwiększenie produktywności,
  • lepsze samopoczucie oraz stan zdrowia,
  • większą satysfakcję z pracy,
  • lojalność pracowników do pracodawców,
  • satysfakcję ze swojego życia.

Najważniejsze zalety work-life balance

Work-life balance wyróżnia się licznymi zaletami, które pozwalają nam osiągnąć harmonię między życiem zawodowym a prywatnym. W ten sposób nie musimy rezygnować z wypoczynku czy rodzinnych spotkań! Jednak, w jaki sposób można wprowadzić work-life balance w swoje życie? Otóż wyróżnia się tutaj pięć najważniejszych zasad, takich jak:

  • ustalenie priorytetów,
  • bycie asertywnym,
  • wyznaczenie jednego miejsca na pracę,
  • włączenie trybu offline,
  • zadbaj o swoje pasje.

Work-life balance a zdrowy sen

Work-life balance wymaga od nas prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia, a także sprawności fizycznej oraz psychicznej. Jednak, o wiele ważniejszym aspektem jest tutaj energia, dzięki której mamy siłę na wykonywanie codziennych obowiązków. Najlepszym sposobem na jej pozyskanie jest zdrowe wysypianie się. Oznacza to, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednio skomponowane łóżko, które składa się z takich elementów, jak poduszka, kołdra czy stelaż. Oprócz tego główną rolę pełni tutaj materac do spania, który odpowiada za prawidłowe wsparcie sylwetki i kręgosłupa. Jest to możliwe poprzez idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób nasze ciało może się zregenerować zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym życiu pełni zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Z uwagi na to, warto już dziś poznać zasady work-life balance i znaleźć czas na wszystko!