Zaznacz stronę

Inteligentny dom z każdym rokiem zyskuje coraz większa popularność. Wszystko z uwagi na fakt, iż gwarantuje nam bezpieczeństwo oraz ułatwia funkcjonowanie. System ten sprawdza się również w sypialni, która przez wielu z nas uważana jest za najbardziej intymne miejsce w domu. To właśnie tutaj relaksujemy się, odpoczywamy i śpimy. Zatem, jak inteligentna sypialnia przekłada się na jakość i długość snu?

Po pierwsze – temperatura

Niezaprzeczalnie, zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn ceni sobie komfort termiczny w sypialni. Jednak czasem ciężko ustawić idealną temperaturę. Na szczęście, posiadając inteligentną sypialnię, nie musimy się o to martwić! System jest w stanie idealnie dopasować temperaturę do naszych potrzeb, czyli lekko obniża ją wieczorem, byśmy mogli komfortowo zasnąć i podnosi rano, by uniknąć nieprzyjemnych dreszczy przy wstawaniu.

Po drugie – oświetlenie

Inteligentna sypialnia daje nam wiele możliwości, a jedną z nich jest zarządzanie aktualnym oświetleniem. Umożliwia nam ona jednym ruchem zapalanie i gaszenie lamp, a także zmienienie intensywności światła. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć dla siebie idealne warunki do wypoczywania, niezależnie od godziny.

Po trzecie – rolety

W inteligentnej sypialni ważnym aspektem jest zarządzanie roletami – zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie dopasować do swoich aktualnych potrzeb poziom światła naturalnego. Jest to niezwykle ważne, jeśli chodzi o zasypianie i budzenie się, gdyż wpływa na naturalny poziom melatoniny.

Po czwarte – pobudka

Wielu z nas ma problemy z porannym wstawaniem. Dzięki inteligentnej sypialni jesteśmy w stanie ustawić muzykę oraz odsłonięcie rolet o wybranej godzinie. Dzięki temu poranki stają się zdecydowanie lepsze i przyjemniejsze. Natomiast zimą możemy zdecydować się na urządzenia stymulujące promienie słoneczne, które również odpowiadają za miłą pobudkę.

Po piąte – łóżko

Najważniejszym aspektem każdej sypialni jest komfortowe łóżko. Powinno się ono składać z komfortowego oraz idealnie dopasowanego do naszych potrzeb materaca do spania. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz to nowocześniejszymi modelami, które wyróżniają się swoją unikalną budową oraz właściwościami. Ich rola sprowadza się przede wszystkim do najlepszego wspierania kręgosłupa oraz stabilizacji sylwetki.

System inteligentnego sterowania domem gwarantuje nam bezpieczeństwo, a także może dostarczyć wielu ciekawych i przydatnych opcji. W sypialni sprawdza się z uwagi na przyjemną pobudkę lub idealny komfort termiczny w czasie snu.