Zaznacz stronę

Na rynku znaleźć można wiele modeli materacy, które różnią się od siebie właściwościami, budową czy rodzajem zastosowanego wewnątrz wkładu. Wśród nich wyróżnić można między innymi materace ze statusem wyrobu medycznego oraz ortopedycznych. Czym charakteryzują się tego rodzaju produkty oraz dla kogo będą idealne?

Materace ze statusem wyrobu medycznego wpływają a zdrowie

Coraz więcej osób decyduje się na materace ze statusem wyrobu medycznego, które posiadają wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Modele tego typu idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała, dzięki czemu doskonale podpierają kręgosłup przez całą noc. Dzięki nim możliwe jest:

  • odciążanie newralgicznych punktów,
  • utrzymanie higienicznego środowiska snu,
  • rozluźnienie wszystkich mięśni.

Materace ze statusem wyrobu medycznego wyróżniają się przede wszystkim unikalną budową oraz wysokiej jakości komponentami użytymi do produkcji. Produkty te zazwyczaj posiadają 7 zróżnicowanych stref twardości, by jak najdokładniej dopasowywać się do każdej partii ciała użytkownika.

Czy materace ze statusem wyrobu medycznego są uniwersalne?

Materace ze statusem wyrobu medycznego zaleca się głównie osobom schorowanym, zmagajacymi sie z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa – wadami postawy, schorzeniami czy chorobami. Modele tego typu są w stanie zmniejszyć ryzyko rozwijania się lub pogłębiania wszelkich dolegliwości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby materace ze statusem wyrobu medycznego były użytkowane przez innych użytkowników, jak np. alergików, osoby starsze czy sportowców. Co więcej, bardzo często tego typu modele użytkują osoby, które w profilaktyczny sposób chcą zadbać o swoje plecy lub szukają niezwykle komfortowego podłoża do spania.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – jaki wybrać?

Materace ze statusem wyrobu medycznego można podzielić głównie ze względu na rodzaj zastosowanego wewnątrz wkładu, dlatego też wyróżnić można modele:

  • piankowe, które przyjemnie otulają ciało w czasie snu, a doskonałym przykładem tego typu modeli jest Hilding Rumba,
  • sprężynowe, gwarantujące wysoką elastyczność punktową i redukcję drgań, jak np. w przypadku modelu Hilding Fandango,
  • hybrydowe, które łączą w sobie wkład piankowy i sprężynowy, dzięki czemu są niezwykle komfortowe, jak np. SleepMed Hybrid Premium.

Innymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę są indywidualne preferencje dotyczące twardości, a także wzrost oraz waga użytkownika.

Urządzając sypialnię, warto pamiętać o doborze odpowiedniego podłoża do spania. Jeśli więc borykasz się z problemami z kręgosłupem lub też marzysz o najwyższym komforcie sny, wybierz materace ze statusem wyrobu medycznego.