Zaznacz stronę

Bolący kręgosłup może w znaczący sposób wpłynąć na jakość naszego snu. Wszelkie dolegliwości z nim związane często uniemożliwiają przespanie całej nocy, jednak istnieje dobre rozwiązanie – materace ze statusem wyrobu medycznego! Dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej?

Jak materace ze statusem wyrobu medycznego wpływają na zdrowie?

Na rynku znaleźć można wiele zasługujących na uwagę materacy, jednak który rodzaj podłoży będzie mieć najlepszy wpływ na nasze zdrowie? Otóż warto zdecydować się na materace ze statusem wyrobu medycznego, ponieważ są to produkty posiadające certyfikat jakości AEH, który potwierdza ich właściwości oraz wysoką jakość wykonania. Zostały one skonstruowane w taki sposób, by jak najdokładniej dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała i tym samym zapewniać optymalne podparcie dla całej sylwetki w trakcie wypoczynku. Modelem, który pozwala na regenerację całego ciała w nocy jest Hilding Salsa – sprawdzi się on doskonale w przypadku sportowców, par o dużej różnicy w wadze, a także osób borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – czym się wyróżniają?

Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty, które posiadają potwierdzone właściwości prozdrowotne, dzięki czemu wyróżniają się:

  • doskonałym dopasowaniem powierzchni do sylwetki użytkownika,
  • właściwościami antyalergicznymi,
  • zastosowaniem 7 stref twardości.

Jednak oczywiście to nie wszystko, ponieważ każdy model posiada indywidualne cechy, które wynikają z rodzaju zastosowanego wkładu wkładu. Na przykład w przypadku podłoża sprężynowego Hilding Pasodoble dodatkowo możemy cieszyć się wysoką elastyczność punktową oraz doskonałą redukcją drgań, która wynika z zastosowania sprężyn kieszeniowych.

Czy materac ortopedyczny to najlepszy wybór?

Osoby z bolącym  kręgosłupem bardzo często mają problem, by komfortowo wyspać się na zwykłym materacu. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup materaca ortopedycznego, takiego jak SleepMed Supreme, ponieważ model ten zapewni idealne podparcie dla każdej sylwetki! Jednak pamiętajmy, że te modele przeznaczone są nie tylko dla osób schorowanych, ale również dla chcących profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup, alergików lub tych, którzy cenią niezwykle wygodne podłoże do spania. Co więcej, modele tego typu są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ posiadają pokrowiec, który można z łatwością ściągnąć i samodzielnie wyprać w pralce.

Zdrowy i komfortowy sen jest niezwykle ważny, dlatego warto zapoznać się z ofertą materacy ze statusem wyrobu medycznego oraz ortopedycznych i wybrać idealny dla siebie model!