Zaznacz stronę

Coraz więcej osób skarży się na przewlekłe bóle lub nawet schorzenia kręgosłupa. Utrudniają one nie tylko prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, ale też często w negatywny sposób wpływają jakość wypoczynku. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – materace ze statusem wyrobu medycznego! Czym się charakteryzują?

Czym jest zdrowy sen?

Odpowiedniej długości sen każdej nocy pozwala nam na regenerację organizmu i daje nam energię do działania w ciągu dnia. Warto wiedzieć, że zdrowy wypoczynek w pozytywny sposób przekłada się między innymi na:

  • regenerację komórek ciała,
  • dobry metabolizm,
  • odporność,
  • zdolności poznawcze,
  • kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Jednym z czynników, który w znaczący sposób wpływa na zdrowy i spokojny sen jest dobrze dobrany materac. Dlaczego?

Materac ze statusem wyrobu medycznego a zdrowy sen

Coraz częściej borykamy się z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa – wadami postawy, schorzeniami czy chorobami. Właśnie dlatego przy zakupie nowego materaca warto zwrócić uwagę na modele ze statusem wyrobu medycznego, które zapewniają doskonałe podparcie całej sylwetce, pozwalając na rozluźnienie wszystkich mięśni podczas wypoczynku. Jest to możliwe za sprawą wyjątkowej budowy, zastosowanego wkładu oraz właściwości – całość przekłada się na niezwykle komfortowe oraz higieniczne warunki snu. Co więcej, materace ze statusem wyrobu medycznego, takie jak Hilding Rumba czy Hilding Makarena posiadają 7 zróżnicowanych stref twardości, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie się do anatomicznych krzywizn sylwetki użytkownika.

Materac ortopedyczny – jaki wybrać?

Wielu z nas myśli, że materace ortopedyczne poprzez swoje niezwykłe cechy przeznaczone są tylko dla osób schorowanych. Nie do końca jest to prawda, ponieważ modele tego typu mogą być stosowane przez wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie optymalne podparcie całego ciała w trakcie wypoczynku. Umożliwia to profilaktyczne dbanie o kręgosłup oraz pozwoli wypocząć w komfortowych warunkach! Podłoża te polecane są przez fizjoterapeutów również osobom wymagającym rehabilitacji lub po operacji. Materace ortopedyczne, takie jak np. SleepMed Comfort Plus odznaczają się również właściwościami przeciwodleżynowymi, dzięki czemu idealnie sprawdzą się wśród osób, które są zmuszone spędzać nawet całe dnie w łóżku.

Materace ze statusem wyrobu medycznego w dużej mierze odpowiadają za wysokiej jakości oraz prawidłowej długości wypoczynek. Umożliwiają to liczne właściwości, budowa oraz zastosowany wewnątrz wkład, dlatego nie czekaj i już dziś sprawdź dostępne modele!