Zaznacz stronę

Wybór nowego materaca jest niezwykle trudny. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem, między innymi stan zdrowia użytkownika. Niezależnie od tego, z czym zmagamy się – alergiami czy też schorzeniami kręgosłupa, najlepszym rozwiązaniem będą materace ze statusem wyrobu medycznego. Co takiego wyróżnia je na tle innych oraz dlaczego mówi się, że stanowią najbardziej komfortowe podłoże do spania?

Czym są materace ze statusem wyrobu medycznego?

Aby uzyskać status wyrobu medycznego, materace muszą zostać poddane licznym restrykcyjnym testom i badaniom medycznym. Wyjątkowe cechy oraz jakość produktu potwierdza certyfikat AEH. Materace ze statusem wyrobu medycznego posiadają właściwości, dzięki którym każdy z nas, niezależnie od stanu zdrowia czy ewentualnych schorzeń kręgosłupa, może się wyspać. W ich wnętrzu można znaleźć innowacyjną piankę, która przyjemnie otula, jak np. w przypadku modelu Hilding Salsa. Dla osób preferujących bardziej sprężyste podłoże zaleca się sprężynowe materace, np. Hilding Pasodoble..

Jakie właściwości wyróżniają materace ortopedyczne?

Materace ortopedyczne, takie jak  SleepMed Comfort, odznaczają się właściwościami, które w pozytywny sposób wpływają na komfort wypoczynku oraz regenerację całego ciała użytkownika. Jest to możliwe poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów, wyjątkowej budowy oraz indywidualnych cech, jak np. siedem stref twardości. Jednak to nie wszystko! Poprzez prawidłową stabilizację sylwetki możliwe jest wyeliminowanie ryzyka powstawania lub pogłębiania się wad postawy lub schorzeń kręgosłupa. Model ten posiada również właściwości przeciwodleżynowe oraz ortopedyczne. Co więcej, wyróżnia się on antyalergicznością, na którą wpływa zastosowana technologia Airforce. Znacząco zwiększa ona stopień wentylacji oraz cyrkulacji powietrza wewnątrz wkładu.

Komu polecane są materace ze statusem wyrobu medycznego?

Materace ze statusem wyrobu medycznego oraz materace ortopedyczne posiadają wiele wyjątkowych cech. Wybierając jednak model do swojej sypialni, należy pamiętać, aby uwzględnić osobiste preferencje odnośnie rodzaju wkładu oraz twardości, a także wziąć pod uwagę swoją wagę i wiek. Warto również wiedzieć, że materace tego typu zapewniają higieniczne środowisko snu, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików. Pamiętajmy jednak, że w dużej mierze modele te są zalecane osobom starszym, schorowanym lub cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Innowacyjne wsparcie, jakie zapewnia zastosowanie 7 stref twardości pozwala na optymalne dopasowanie się do krzywizn sylwetki, przez co wspomaga regenerację całego ciała w trakcie snu.

Materac ze statusem wyrobu medycznego to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, a zwłaszcza dla osób schorowanych. Z uwagi na to już dziś sprawdź, jakie modele będą dla Ciebie odpowiednie i przetestuj je w jednym ze sklepów partnerskich!