Zaznacz stronę

Pianka termoelastyczna to fenomen wśród wypełnień do materacy. Jej pojawienie sie zrewolucjonizowało komfort snu. Światowi liderzy w tworzeniu i projektowaniu materacy wiedzą, że  dobry materac to ten, który został stworzony z komponentów wysokiej jakości. Szeroki wybór rozmiarów sprawia zaś, że nawet najlepszej jakości materace stają się wyborem na każdą kieszeń. Jednym z takich materacy jest m.in. materac termoelastyczny 80×190. Dowiedz się, dla kogo będzie on najlepszym wyborem.

Jak powstaje materac termoelastyczny?

O tym, jak innowacyjnym i prestiżowym komponentem jest pianka termoelastyczna, świadczy historia jej powstania. Wynaleziono ją już w latach 70,  w laboratoriach NASA. Na początku była  przeznaczona jedynie dla  astronautów. Materace termoelastyczne z pianką Visco latały w kosmos, gdzie w nietypowych, trudnych warunkach, sprawdzały sie idealnie. 

Materac, który  analizuje temperaturę i ciężar ciała, po czym dopasowuje się do jego kształtu szybko zdobył poklask również na Ziemi, gdzie stał się fenomenalnym wsparciem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy wady postawy. Dziś termoelastyczna pianka Visco znajduje sie w najlepszych materacach do spania. Stosują ja liderzy w produkcji materacy. Dlaczego jest tak popularna? Pianka termoelastyczna nazywana jest również pianką Visco, memory lub pianką „leniwą”: reaguje na temperaturę ciała śpiącego, dostosowuje swoją elastyczność i daje uczucie otulenia oraz wspaniałej wygody. Materace termoelastyczne  odprężają i wpływają  na regenerację mięśni, nie powodując nadmiernego nacisku. 

Warto pamiętać także, że materac termoelastyczny jest zaprojektowany tak, by zapewniać wysoki poziom wentylacji, to udaremnia gromadzenie się kurzu i wilgoci, dlatego ma on działanie antyalergiczne.

W jakich rozmiarach sprzedawane są materace termoelastyczne?

Jaki rozmiar materaca termoelastycznego będzie najlepszy dla ciebie? Liderzy w tworzeniu materacy (należy do nich m.in znana na całym świecie marka Hilding) wiedzą doskonale, że każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby w kwestii snu. Dlatego nie ograniczają się do kilku rozmiarów materacy, ale oferują ich kilkanaście – dzieki temu w pełni dopasujesz szerokość i wysokość materaca. Zastanawiasz się, jaki materac termoelastyczny wybrać, by jednocześnie nie przepłacać i zyskać najwyższy komfort? 

Osoby o niewielkich rozmiarach sypialni z pewnością docenią jakość i przystępną cenę, jaką ma materac termoelastyczny 80×190. Ten rodzaj materaca posłuży też jako wypełnienie dwuosobowego łóżka – dzieki temu, że wstawisz dwa materace termoelastyczne 80×190, możesz zastosować oddzielne stelaże do spania i ustawiać je indywidualnie dla każdej osoby. 

Bardzo trwałą klasą materacy termoelastyczbnych jest materac lateksowy 80×190 – wytrzyma on w nienagannym stanie kilkanaście lat, niezależnie od tego, czy będzie na nim spać często zmieniający pozycję nastolatek, czy też osoba o podwyższonej wadze. 

Kto powinien wybrać do swojej sypialni materac termoelastyczny?

Wygodę spania na materacu termoelastycznym  z pewnością doceni każdy. Jeśli zdrowy kręgosłup jest dla ciebie priorytetem lub wśród twoich bliskich jest ktoś, kto wymaga rekonwalescencji – materac z pianką visco zapewni idealne podparcie kręgosłupa: odciąży go i utrzyma w naturalnym kształcie. Z pewnością szybko odczujesz ten wyjątkowy komfort i pozbędziesz się  bólu pleców oraz karku. Materac termoelastyczny to także swobodna cyrkulacja powietrza wewnątrz, co korzystnie wpływa na higienę, zapewnia idealną temperaturę podczas snu, a także udaremnia rozwój roztoczy.

Materace termoelastyczne są idealne dla par. Punktowa elastyczność pianki sprawia, że zapada się on w różnym stopniu, w zależności od nacisku i ciepła skóry. Dlatego nawet jeśli na materacu śpią dwie osoby o różnej wadze, każda z nich czuje się wygodnie, i wysypia idealnie, gdyż nie wyczuwa ruchów partnera. Materac termoelastyczny pokochają wszyscy miłośnicy snu w idealnych warunkach… Wyjątkowe właściwości prozdrowotne pianki elastycznej sprawiają, że jest to zakup satysfakcjonujący na długie lata (liderzy w branży obejmują swoje materace nawet 15-letnią gwarancją!). Warto też wspomnieć, że materac termoelastyczny 80×190 jest komfortowy, a przy tym niedrogi i z pewnością na każdą kieszeń. 

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl