Zaznacz stronę

Niewątpliwą zaletą materacy sprężynowych jest fakt, że każda sprężynka wkładu pracuje w nim niezależnie i umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce. To właśnie dzięki temu odczuwamy wyjątkowy komfort i nie budzimy naszego partnera, ponieważ nie odczuje naszego ruchu. Są jednak wśród materacy sprężynowych takie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Powstanie komputerów ułatwiło nam życie, ale i przyniosło pewien negatywny skutek. Spędzając przy nim często osiem godzin dziennie (a w przypadku niektórych osób i więcej), narażamy się na wady postawy, bóle kręgosłupa, kręgów szyjnych, a w rezultacie kiepskie samopoczucie. Jeśli więc co rano budzicie się bardziej zmęczeni, niż kładziecie spać, boli was każdy kawałek ciała, albo nie możecie swobodnie pokręcić głową, warto zastanowić się nad wdrożeniem ćwiczeń rozciągających i… zmianą materaca.

Co warto wiedzieć o materacu sprężynowym Hilding Pasodoble?

Czy materac może poprawić komfort naszego snu? To pytanie czysto retoryczne. Pamiętajmy, że we śnie spędzamy jedną czwartą naszego życia, a więc to, na czym śpimy, istotnie wpływa na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Dlatego w tym przypadku warto szukać jakości, która zagwarantuje nam wieloletni komfort użytkowania.

Liderem w tej branży i producentem, którego produkty posiadają najwyższą jakość, jest firma Hilding Anders. W jej ofercie znajdziemy innowacyjne łóżka i materace, ale spod skrzydeł tego producenta wychodzą także produkty pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed. Jego ofertę znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

Materace sprężynowe marki Hilding oferują najlepszą elastyczność punktową, dzięki temu, że pojedyncze sprężyny pracują w nim niezależnie od siebie. Wśród tego rodzaju materacy możemy wyróżnić: kieszeniowe (każda sprężynka wkładu pracuje tu niezależnie i umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce), multipocket (mają zwiększoną liczbę sprężynek, przypadających na 1 mkw. materaca) oraz Pocket Plus (zbudowane na bazie 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus).

Jednym z materacy kieszeniowych jest Hilding Pasodoble o właściwościach prozdrowotnych. Jego konstrukcja zapewnia solidne wsparcie każdej partii ciała, dlatego polecany jest szczególnie tym osobom, które preferują twardsze podłoże, a także seniorom, osobom z problemami kręgosłupa oraz o zwiększonej wadze.

Po jednej stronie wkładu materaca sprężynowego Hilding Pasodoble znajduje się warstwa maty kokosowej, która zwiększa twardość, zachowując optymalną sprężystość i elastyczność. Po stronie przeciwnej wykorzystano właściwości Sizalu – naturalnego włókna z agawy, które stabilizuje twardość materaca.

Producent do tego typu materaca oferuje do wyboru pokrowiec Velvet lub Tencel o właściwościach antyalergicznych.

Materace sprężynowe Hilding Pasodoble – rozmiary

Jaki rozmiar materaca sprężynowego Hilding Pasodoble wybrać? Materac o właściwościach medycznych nie oznacza, że dostosowany jest jedynie do łóżek szpitalnych – wręcz przeciwnie. Materace sprężynowe Hilding Pasodoble są dostępne w rozmiarach, które pasują do większości łóżek. Długość każdego z nich to standardowe 200 cm, a szerokość możemy wybrać spośród rozmiarów: 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Wysokość materaca wynosi około 23 cm, bez względu na to, który rodzaj pokrowca wybierzemy.

Przy wyborze szerokości materaca sprężynowego warto pamiętać, że zalecaną minimalną szerokością dla dorosłego człowieka jest 90 cm. Dlatego, choć podwójne materace zaczynają się od szerokości 140 cm, i w tym przypadku zalecamy szersze rozmiary, np. materac sprężynowy 180×200 cm. Niewątpliwie bowiem, im większą mamy powierzchnię do spania, tym lepiej wypoczywamy.

A co, jeśli nie chcemy pozbywać się wcześniej zakupionego materaca? Dla zwiększenia komfortu snu, możemy nabyć materac nawierzchniowy 180×200.

Ile kosztuje materac sprężynowy Hilding Pasodoble?

Czy materace sprężynowe Hilding Pasodoble są drogie? Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, choć jeśli przeliczymy cenę na okres użytkowania, z pewnością nie można ich tak określić.

Ceny materaca sprężynowego Hilding Pasodoble uzależnione są od jego szerokości. Za rozmiar 80×200 oraz 90×200 cm zapłacimy 1219 zł, a za najszerszy, o wymiarach 180×200 cm – 2.119 zł. W tej cenie otrzymujemy jednak wyjątkową jakość, komfort użytkowania, a do tego trwałość. To z kolei oznacza, że będziemy cieszyć się nim znacznie dłużej, niż materacami tańszymi, wykonanymi z gorszej jakości produktów i bez innowacyjnej konstrukcji.

Warto wziąć też pod uwagę, że Pasodoble przeszedł przez szereg restrykcyjnych testów i badań, uzyskując w efekcie status wyrobu medycznego, wspierającego profilaktykę wad postawy. Inwestycja w zdrowie jest bezcenna i tym powinniśmy kierować się, wybierając materac, na którym spędzimy jedną czwartą naszego życia.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl