Zaznacz stronę

Eksperci podpowiadają, kto powinien zainwestować w taki materac i jak najlepiej go dopasować do łóżka oraz sypialni.

Materac termoelastyczny Hilding Rumba – co warto o nim wiedzieć?

Materac termoelastyczny Hilding Rumba to idealny materac dla wszystkich osób, które chcą się komfortowo wysypiać. Dzięki warstwie pianki termoelastycznej, materac idealnie dopasowuje się do krzywizn Twojego ciała pod wpływem jego ciepła i nacisku. Dodatkowo materace termoelastyczne Hilding Rumba mają warstwę pianki wysokoelastycznej Velvet Touch. Dzięki niej materac jeszcze lepiej podpiera kręgosłup, a do tego ma lepszą wytrzymałość. Połączenie obu pianek sprawia, że idealnie wypoczywasz na tym materacu, niezależnie od tego, czy śpisz na brzuchu, plecach czy boku. Materac termoelastyczny Hilding Rumba ma też siedem stref podparcia. Oznacza to, że z odpowiednim naciskiem i równomiernie podpiera zarówno biodra, jak i uda, barki czy odcinek szyjny kręgosłupa. Materace termoelastyczne Hilding Rumba są dostępne z dwoma pokrowcami – Elips, który jeszcze lepiej zwiększa dopasowanie materaca do ciała, oraz Velur, który ogranicza rozwój roztoczy oraz pleśni.

Materac termoelastyczny Hilding Rumba – jak dobrać jego rozmiar?

Jaki rozmiar materaca termoelastycznego Hilding Rumba najlepiej wybrać? 

 – Do pojedynczego łóżka – najlepszy będzie materac termoelastyczny 100×200 lub 90×200 cm. To idealne wymiary materacy dla osób o drobniejszych sylwetkach. Na materacach o takich wymiarach możesz się komfortowo wysypiać nawet często zmieniając pozycję w nocy. Materace termoelastyczne 100×200 cm będą lepszym wyborem do większych łóżek kontynentalnych.

 – Dla partnerów – idealne wymiary materaca to 140×200 cm do 160×200 cm. Taki materac pozwoli się dobrze wysypiać nawet osobom o innym rytmie snu. Jeśli jedno z Wam jednak bardzo często zmienia pozycje w ciągu nocy albo ma większe od standardowych wymiary, warto pomyśleć o dużo większym materacu, nawet 180×200 cm.

Dla kogo wskazane jest spanie na materacu termoelastycznym Hilding Rumba?

Gdy już wiesz, jaki materac termoelastyczny wybrać, warto zastanowić się, dla kogo Hilding Rumba jest najlepszym wyborem. Eksperci od zdrowego snu uważają, że to najlepszy typ materaca dla:

  • Alergików – lub osób z wrażliwą skórą. Warstwy materaca Hiding Rumba mają specjalne nacięcia, które gwarantują świetną wentylację. Dzięki temu wilgoć jest bardzo dobrze odprowadzana ze wszystkich warstw materaca, nie gromadzą się w nim też tak łatwo grzyby i bakterie. Dlatego jest on polecany alergikom, zwłaszcza w wersji z pokrowcem Velvet. Przy bardzo nasilonych alergiach, lepszym rozwiązaniem może być jednak materac lateksowy 100×200 cm. Pianka lateksowa, która znajduje się w tym materacu, jest całkowicie antyalergiczna.
  • Osób z problemami z kręgosłupem – pianka termoelastyczna znajdująca się w tym materacu oraz pianka Velvet, gwarantują najlepsze oraz bardzo równomierne podparcie kręgosłupa. Pozwala to złagodzić ból pleców, zregenerować oraz zrelaksować mięśnie. Z tego samego powodu materac Hilding Rumba jest też polecany sportowcom. Materac Hilding Rumba ma też status materaca medycznego, dlatego jet bezpieczny dla wszystkich osób z problemami z kręgosłupem czy nawet tych unieruchomionych na dłużej.
  • Osób szukających trwałych materacy – wzmocniona wentylacja w materacu Hilding Rumba wydłuża jego żywotność.
    Nie musisz obawiać się rozwoju pleśni w takim typie materaca. Dodatkowo ma on naprawdę długą, bo aż 15-letnią gwarancję. Przez ten czas producent gwarantuje jego niezmienione właściwości. 
  • Partnerów – materac termoelastyczny Hilding Rumba pozwala równomiernie podeprzeć sylwetki obu partnerów, niezależnie do tego, w jakich pozycjach śpią w nocy. Dzięki temu oboje budzicie się bez bólu pleców rano i w pełni zregenerowani.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl