Zaznacz stronę

Zastanawiasz się nad zakupem materaca i nie wiesz, jaki produkt będzie dla Ciebie? Weź pod uwagę kategorię materacy wysokoelastycznych Janpol. To zdrowy sen i wypoczęty kręgosłup.

Materace wysokoelastyczne Janpol – co to?

Zastanawiasz się, czy tytułowy produkt jest dla Ciebie? Jeśli tak to już śpieszymy z informacją o najważniejszych parametrach materacy Janpol zebranych w tej kategorii.

Materace wysokoelastyczne Janpol to produkty wykonane z pianki poliuretanowej, która poprzez swoje charakterystyczne właściwości wykazuje wyjątkowo dużą elastyczność punktową. To oznacza, że w praktyce powierzchnia materaca w naturalny sposób reaguje na nacisk ciała. Należy to rozumieć następująco: podczas snu lub krótkiego wypoczynku (ani intensywność, ani czas spędzony na materacu nie mają tu znaczenia) podłoże dopasowuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa i zapewnia mu idealne, komfortowe podparcie. Sen na takim materacu można uznać za wyjątkowo zdrowy i pełen regenerujących właściwości. W konsekwencji osoba, która wypoczywa na takim materacu, rano budzi się wypoczęta i pełna sił.

Zdrowy sen i idealne podparcie to jednak nie wszystkie atuty materacy wysokoelastycznych Janpol. W praktyce są one również wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na odkształcenia. Na dużą uwagę zasługuje tu także bardzo rozbudowany system wentylacji, który bardzo sprawnie odprowadza wilgoć nagromadzoną podczas snu dorosłej osoby.

Materace wysokoelastyczne Janpol są nie bez powodu dobrze wentylowane. Swoje właściwości zawdzięczają bąbelkowemu układowi pianki w ich wnętrzu, który gwarantuje sprawny obieg powietrza.

Od materacy piankowych termoelastycznych różnią się tym, że te drugie mogą podnosić temperaturę ciała i trzymać ją na wysokim poziomie przez całą noc. W ten sposób, niemal przez całą noc może Ci być zdecydowanie zbyt gorąco. Na piance wysokoelastycznej unika się takiego przegrzania, a raczej uzyskuje się przyjemną wentylację ciała.

Materac wysokoelastyczny Janpol w pigułce to:

  • Spora wytrzymałość – pianka jest odporna na uszkodzenia i odkształcenia,
  • Sprężystość – za każdym razem, gdy wstajesz, pianka powraca do swojego poprzedniego stanu,
  • Zdrowie dla pleców – czyli odpowiednie podparcie punktowe dla naturalnych krzywizn kręgosłupa,
  • Wentylacja – pianka ma właściwości wentylujące, nie gromadzi nadmiaru ciepła, ale się jego pozbywa.

Jak zbudowany jest materac wysokoelastyczny Janpol?

Jaki materac wysokoelastyczny Janpol wybrać? Jednym z czołowych produktów Janpol zebrany w kategorii materacy wysokoelastycznych, będzie model Janpol Rosalia. Został on wykonany z wysokiej klasy komponentów pozbawionych jakichkolwiek elementów pochodzenia zwierzęcego, a co równie ważne niezawierających sztucznych i szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wnętrze materaca Rosalia stanowi pianka pianka wysokoelastyczna HR, która odznacza się doskonałą sprężystością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne spowodowane codziennym użytkowaniem.

Na wyjątkową trwałość materiału wpływają zastosowane w składzie olejki sojowe, zaś na przewiewność wyprofilowana struktura pianki.

Producent przygotował jednak coś jeszcze. Ciekawostką są specjalnie nacięcia wkładu, które umożliwiły uzyskanie aż 7 zróżnicowanych stref twardości. Umożliwiają one rozluźnienie i regenerację zmęczonych mięśni, a jednocześnie efektywnie utrzymują kręgosłup we właściwej pozycji każdej nocy.

Materac Rosalia Janpol to także idealny przykład produktu o właściwościach antyalergicznych. Wszystko za sprawą wspomnianej wentylacji. Niweluje ona niemal do zera ryzyko gromadzenia się szkodliwej wilgoci.

Kto powinien wybrać materac wysokoelastyczny Janpol do swojej sypialni?

Na materac z pianki wysokoelastycznej Janpol powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, które poszukują produktu wytrzymałego i odpornego na odkształcenia. Z pewnością przysłuży się także tym, którzy narzekają na bóle kręgosłupa oraz w krzyżu. Materac wysokoelastyczny Janpol, choć będzie zdecydowanie droższy od standardowych materacy piankowych to z pewnością odwdzięczy się jednorazowo poniesioną inwestycją poprzez swój stosunek jakości do ceny. To zakup na wiele lat. Wszystkie Janpol materace to produkty bezpieczne i atestowane, sprawdź, który model sprawdzi się u Ciebie!